Bazen çamaşır makinemizin saatlerdir aynı programda takıldığını veya programın başa alınmadığını görebiliriz. Eğer program kartında arıza yok ise ilk olarak yapılacak işlem, Aç-Kapa tuşuna 10sn basılı tutarak tüm programı resetleye bilirsiniz. Sonrasında büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Hala devam eden bir şikayet söz konusu ise gerekli kontroller için bizi arayabilirsiniz.

Çamaşır makinem gürültülü çalışıyor

Tüm çamaşır makineleri bir dereceye kadar ses çıkarır. Burada bahsettiğimiz gürültü, yıkama programının sakin uğultusu değildir. Bahsettiğimiz, hudut bozucu ve yüksek bir sestir. Bunun da birkaç nedeni olabilir. Hepimiz, çamaşır makinelerinden gelen tuhaf sesler duymuşuzdur. Ciyaklama, çizme, yumruklama, vurma, darbe, kazıma ve guruldama en yaygın gürültü çeşitleridir. Makinenizden bu seslerin haricinde bir gürültü duyuluyorsa teknisyenlerimizden denetim randevusu alabilirsiniz. Bunun haricinde, bu sorunu tek başınıza çözmek de hayli kolaydır.

Taşıma cıvatalarını denetim edip çıkarın
Çamaşır makinenizin istikrarda durup durmadığını denetim edip makineyi dengeleyin
1. Taşıma cıvatalarını denetim edip çıkarın
Cihazın ardındaki taşıma cıvatalarının yerinden çıkarıldığından emin olun. Çıkarılmamışsa, bu cıvataları derhal çıkarın ve yerlerine çamaşır makinenizle birlikte gelen tapaları takın.

 

 


Taşıma cıvatalarının çıkarılması
Cihazın gerisinde, taşıma emniyetinin sağlanabilmesi için taşıma cıvataları bulunur.

Ekstra ipucu: Taşıma cıvatalarını, vidalarını ve kapatma kapaklarını ileride aygıtınızı taşırken kullanabilmeniz için saklayın

Adım adım kılavuz:

 

1. Hortumları tutturma düzeneklerinden çıkarın

Taşıma cıvatalarını SW 13 cıvata anahtarıyla çözün.


2. Dört vidayı da çıkarın.


3. Kapatma kapaklarını çıkarın.


4. Dört tıpayı yerine takın. Tıpaları aşağıya bastırarak oturtun.

Ekstra ipucu: Çamaşır makinenizin yerleşimini denetim edin.

Çamaşır makinesi uygun bir yüzeye yerleştirilmelidir. Ahşap döşemeler bilhassa yanlış bir tercih olabilir. Bir odanın köşesinde, sert bir taban çamaşır makinenizin yerleştirilmesi için en ülkü yerdir.

2. Çamaşır makinenizin istikrarda durup durmadığını denetim edip makineyi dengeleyin
Dengesiz yerleştirilen makineler, bilhassa yüksek sıkma zamanlarında taklama yahut tıklama sesi çıkarabilir.

 

Gürültüyü azaltmak için makine ayaklarının eşit halde ve düz bir yüzeyde istikrarda durup durmadığını denetim edin.

Su terazisi kullanarak aygıtın yere paralel olduğundan emin olun. Paralel değilse ayakları mucibince ayarlayın ve yerlerine oturtun.

Mümkünse makineyi yine çalıştırarak sorunun çözülüp çözülmediğini görün.

Çözülmemişse sorunun nedenlerini aramaya devam edin.


Taşıma cıvatalarının yerini görselde görebilirsiniz

Görsel, çamaşır makinesinin gerisini göstermektedir / 4 taşıma cıvatasının yerini tespit edin = No 7 = taşıma cıvataları


1. SW 17 anahtarını saat tarafına döndürerek kilit somununu gevşetin.


2. Aygıtı hizalamak için aygıt ayağını döndürün.


3. Aygıtın hizalanıp hizalanmadığını su terazisi yardımıyla denetim edin.

Cihazın ayakları yere tam basmalıdır.


4. SW 17 anahtarını kullanarak kilit somunlarını yuvalarına sıkıca oturtun. Bunu yaparken ayakları sıkıca tutarak ayak yüksekliklerinin ayarlanmamasını sağlayın.

Çamaşır makineleri kullanım esnasında birdenbire tuhaf sesler çıkarmaya başlayabilir
1. Çamaşır makinenizde istikrarsız yük olması

Darbe ve yumruklama sesinin nedeni çok yükleme olabilir.

Ağır eşyalar çamaşır makinesinin istikrarını bozabilir.

Tamburu çok doldurmaktan kaçının.
2. Tamburu denetim edin ve pompayı temizleyin
Yıkama esnasında cızırtı sesi duyuluyorsa, tamburda yahut tahliye pompasında yabancı cisim olabilir. Evvel tamburu sonra da pompayı denetim ederek makinenize yabancı bir cisim girip girmediğinden emin olun.

Bulaşık makinenizin özellikle üst raf vey alt rafı zamana ve kullanıma bağlı olarak sabitleyici klipsleri kırılmış-bozulmuş olabilir. Eğer dikkatlice bakarsanız geçeci olarak klipsin yerine koyduğunuz tel saç tokası rafın sabitlenmesini sağlayacaktır. 

No Frost Buzdolaplarında elektrik kesintisinden, nofrost bölümünde sıvı akıntısı veya uzun süreli çalışma olduğunda alt kısım soğutmama şikayetiyle karşılaşırız. Çoğu neden üst kanalların buz ile donarak alt bölmeye soğuk hava geçişini engellemesidir. Servis çağırmadan önce mutlaka Buzdolabımızı boşaltarak, minimum 1 gün fişi çekilmiş ve kapıları mümkünse açık şekilde beklemektir. Hava kanallarında ki buzlanma nedeniyle oluşan tıkanma, erime sonrası düzelecektir. Hala devam eden soğutmama şikayetlerinde Termostat , ve diğer aksamlarınız servisiniz tarafından kontrol edilir.

 

 


Whatsapp Destek

Servis Randevu

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?